Sosiaali- ja terveyskeskus - ekollega

hankkeen logot

Sosiaali- ja terveyskeskus

Uutiset

Tapahtumat

Sote-keskus-kehittämisen painopisteenä on vastaanottopalveluiden, hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen, kirjaamisen, kuntoutuksen, mielenterveys- ja päihdepalvelujen, Omaolo-palvelujen, suun terveydenhuollon sekä sosiaalihuollon monialainen kehittäminen. Kokonaisuuteen sisältyy myös elintapaohjauksen kehittäminen. Tarkoituksena on muodostaa Lapin hyvinvointialueelle elintapaohjauksen palvelutarjotin, jota voidaan jatkossa hyödyntää sote-keskuksissa.

Sote-keskuksen kehittämiskokonaisuudet


Yhteystiedot

Henna Halttu
Sosiaalihuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 184 0007
henna.halttu@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Niko Havela
Asiantuntijahammaslääkäri (50%)
Puh. 0407132738
niko.havela@lapha.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Susa Huhtaniska
Erityisasiantuntija
Puh. 040 358 0106
susa.huhtaniska@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Jenny Järvinen
Kuntoutuksen erityisasiantuntija
Puh. 040 672 7101
jenny.jarvinen@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Helena Kangasniemi
Kuntoutuksen erityisasiantuntija
Puh. 040 809 3608
helena.kangasniemi@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Rea Karanta
Hankejohtaja
Puh. 040 646 39 06
rea.karanta@lapha.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Anni Partanen
Projektipäällikkö
Puh. 040 751 11 21
anni.partanen@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Sanni Peteri
Suun terveydenhuollon erityisasiantuntija
Puh. 0406796960
sanni.peteri@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Mervi Pirkola
Terveyden edistämisen erityisasiantuntija
Puh. 0408358230
mervi.pirkola@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Anniina Rahkola
Suunnittelija │ Terveydenhuollon kirjaaminen
Puh. 040 485 4065
anniina.rahkola@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti