Yhteystiedot - ekollega

Yhteystiedot

Tästä löydät Posken henkilökunnan yhteystiedot ja virallisen postitusosoitteen.
Sivun lopusta löydät painikkeen Posken henkilökunnan henkilötietojen päivittämiseksi ja lisäämiseksi.

Perushenkilöstö

Kaisa Kostamo-Pääkkö
Kehitysjohtaja / työelämäprofessori
Puh. 040 570 28 44
kaisa.kostamo-paakko@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus / Lapin yliopisto
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti
Jaana Jokinen
Sosiaalityön kehittämispäällikkö (60% työaika)
Puh. 040 688 83 17
jaana.jokinen@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Sanna-Liisa Liikanen
Erityisasiantuntija (työvapaalla 31.12.2024 asti)
Puh. 050 465 5526
sanna-liisa.liikanen@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti
Darija Semenoja
Saamelaisyksikön suunnittelija
Puh. 044 765 0949
darija.semenoja@samediggi.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus / Saamelaiskäräjät
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Ulla Sotaniemi
Erityisasiantuntija
Puh. 0406198074
ulla.sotaniemi@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus / HOP-hanke
kieliosaaminen suomi
Henkilökortti
Tiina Ylikangas
Talous- ja henkilöstösuunnittelija
Puh. 040 353 14 08
tiina.ylikangas@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Juho Yliniemi
Toimistosihteeri IT-tuki
Puh. 040 624 1551
juho.yliniemi@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti

Hankkeiden henkilökunta

Heidi Bergman
Projektipäällikkö
Puh. 040 670 7702
heidi.p.bergman@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi
Henkilökortti
Henna Halttu
Sosiaalihuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 184 0007
henna.halttu@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Maija Hiltula
Sosiaalihuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 668 63 54
maija.hiltula@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Susa Huhtaniska
Erityisasiantuntija
Puh. 040 358 0106
susa.huhtaniska@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Tiina Hyötylä
Aluekoordinaattori
Puh. 0407564558
tiina.hyotyla@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Marjo Häyry
Erityisasiantuntija, neuropsykiatrinen palvelupolku
Puh. 040 620 8291
marjo.hayry@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Linda Jaako
Projektipäällikkö, terveyspalvelut
Puh. 040 849 6297
linda.jaako@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Jenny Järvinen
Kuntoutuksen erityisasiantuntija
Puh. 040 672 7101
jenny.jarvinen@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Mari Kaltemaa-Uurtamo
Projektipäällikkö
Puh. 040 624 8637
mari.kaltemaa-uurtamo@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke, Investointi 2 -osio
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Petra Kannisto
Koordinaattori, Palvelutietovaranto (PTV)
Puh. 040 549 4366
petra.kannisto@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Johanna Karjalainen
Terveydenhuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 543 2640
johanna.karjalainen@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Tuomas Laitinen
Sähköisten palveluiden erityisasiantuntija
Puh. 0408446306
tuomas.laitinen@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Jonna Lindholm
Erityisasiantuntija
Puh. 040 670 4394
jonna.lindholm@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Eeva Maijala
Asiantuntija
Puh. 040 489 5731
eeva.maijala@poske.fi
VASA2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Jari Martikainen
Asiantuntija
Puh. 040 623 6507
jari-pekka.martikainen@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke, Investointi 2 -osio
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Ulla Narumo
Erityisasiantuntija
Puh. 040 1811 596
ulla.narumo@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Mikko Närhi
Sosiaalihuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 592 60 53
mikko.narhi@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Anni Partanen
Projektipäällikkö, sosiaalipalvelut
Puh. 040 751 11 21
anni.partanen@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Maria Pehkonen
Asiantuntija
Puh. 0406277518
maria.pehkonen@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Sanni Peteri
Suun terveydenhuollon erityisasiantuntija
Puh. 0406796960
sanni.peteri@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Anniina Rahkola
Asiantuntija
Puh. 040 485 4065
anniina.rahkola@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Maiju Saarreharju
Asiantuntija
Puh. 040 721 6671
maiju.saarreharju@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Vilma Sydänlammi
Aluekoordinaattori
Puh. 040 686 4054
vilma.sydanlammi@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Rosmariini Tolonen
Asiantuntija
Puh. 040 623 5200
rosmariini.tolonen@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Sirpa Turunen
Asiantuntija
Puh. 040 186 0584
sirpa.turunen@lapha.fi
kieliosaaminen suomi
Henkilökortti
Elina Valkonen
Asiantuntija (50%)
elina.valkonen@lapha.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Elina Välimaa
Aluekoordinaattori
Puh. 040 6529 356
elina.valimaa@poske.fi
VASA2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Miia Välimaa
Erityisasiantuntija
Puh. 040 508 9415
miia.valimaa@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Aino Ylärakkola
Asiantuntija │Palvelumuotoilu
Puh. 0408453659
aino.ylarakkola@poske.fi
VASA 2 - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti

Posken viralliset yhteystiedot

Lapin toimintayksikön yhteystiedot
Lapin hyvinvointialue
PL 8041, 96101 Rovaniemi

Käyntiosoite:
Rovakatu 3A, 96100 Rovaniemi

Puhelin: 040 353 14 08


Pohjois-Pohjanmaan toimintayksikön yhteystiedot
Isokatu 60
90100 Oulu


Saamelaisyksikön yhteystiedot
Sámediggi/Saamelaiskäräjät
Sajos, 99870 Anár/Inari

Posken henkilökunnan henkilötietojen päivittäminen ja/tai lisääminen

Alla olevasta painikeesta avautuu webropol-kysely, josta pääset päivittämään tai ilmoittamaan tietosi