Yhteystiedot - ekollega

Yhteystiedot

Tästä löydät Posken henkilökunnan yhteystiedot ja virallisen postitusosoitteen.
Sivun lopusta löydät painikkeen Posken henkilökunnan henkilötietojen päivittämiseksi ja lisäämiseksi.

Perushenkilöstö

Kaisa Kostamo-Pääkkö
Kehitysjohtaja / työelämäprofessori
Puh. 040 570 28 44
kaisa.kostamo-paakko@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus / Lapin yliopisto
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti
Lydia Heikkilä
ma. Plánejeaddji │ Suunnittelija 70 %
Puh. 040 592 55 31
lydia.heikkila@samediggi.fi
Davvi-Suoma sosiálasuorggi máhttinguovddáš │ Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Jaana Jokinen
Projektipäällikkö Pohjoinen lastensuojelu -hanke 50% ja Sosiaalityön kehittämispäällikkö 50%
Puh. 040 688 83 17
jaana.jokinen@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus | Pohjoinen lastensuojelu 20-22 -hanke
Henkilökortti
Riitta Lehtola-Kosonen
Suunnittelija │Plánejeaddji
Puh. 040 168 5978
riitta.lehtola-kosonen@samediggi.fi
Davvi-Suoma sosiálasuorggi máhttinguovddáš │ Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
kieliosaaminen suomi pohjoissaame englanti
Henkilökortti
Sanna-Liisa Liikanen
Tutkija (työvapaalla 31.8.2022 asti)
Puh. 050 4655526
sanna-liisa.liikanen@oamk.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti
Maria Martin
Erityisasiantuntija, teknologiset palvelut
Puh. 040 732 98 43
maria.martin@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti
Maarit Pirttijärvi
Työvapaalla 31.12.2023 saakka │Suunnittelija / teknologiset palvelut
Puh. 040 544 05 24
maarit.pirttijarvi@lapha.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Tiina Ylikangas
Talous- ja henkilöstösuunnittelija
Puh. 040 353 14 08
tiina.ylikangas@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Juho Yliniemi
Toimistosihteeri IT-tuki
Puh. 040 624 1551
juho.yliniemi@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti

Hankkeiden henkilökunta

Tanja Gullsten
Omaolo -suunnittelija
Puh. 040 620 8291
tanja.gullsten@poske.fi
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Niko Havela
Asiantuntijahammaslääkäri (50%)
Puh. 0407132738
niko.havela@pello.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Maija Hiltula
Kehittäjä-sosiaalityöntekijä
Puh. 040 668 63 54
maija.hiltula@poske.fi
Pohjoinen lastensuojelu 20-22 -hanke
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Ringa Härkönen
Ikäihmisten palveluiden suunnittelija
Puh. 040 596 4118
ringa.harkonen@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Marjo Häyry
Vammaistyön asiantuntija
Puh. 040 508 9415
marjo.hayry@poske.fi
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Linda Jaako
Päihdetyön asiantuntija
Puh. 040 662 3918
linda.jaako@poske.fi
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Jenny Järvinen
Kuntoutuksen erityisasiantuntija
Puh. 040 672 7101
jenny.jarvinen@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Mari Kaltemaa-Uurtamo
Projektipäällikkö
mari.kaltemaa-uurtamo@lapha.fi
Lapin hyvinvointialue, Rovaniemi
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Helena Kangasniemi
Kuntoutuksen erityisasiantuntija
Puh. 040 809 3608
helena.kangasniemi@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Rea Karanta
Hankejohtaja
Puh. 040 646 39 06
rea.karanta@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Johanna Karjalainen
Hoitotyön asiantuntija
Puh. 040 849 6297
johanna.karjalainen@poske.fi
VASA-hanke (investointi 1)
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Mirka Kelahaara
Suunnittelija
Puh. 040 629 0380
mirka.kelahaara@poske.fi
Ikäystävällinen Lappi -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Henriikka Kyllönen
Kehittämiskoordinaattori
Puh. 040 658 2308
henriikka.kyllonen@kainuu.fi
Pohjoinen lastensuojelu 20-22 -hanke
Henkilökortti
Anna Kylmäluoma
Asiantuntija │ Sosiaalihuollon kirjaaminen
Puh. 040 671 2531
anna.kylmaluoma@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Tuomas Laajanen
Suunnittelija (80%)
Puh. 040 5897667
tuomas.laajanen@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus Lapissa –hanke
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Tarja Lahtonen
Suunnittelija
Puh. 040 652 9356
tarja.lahtonen@poske.fi
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Senni Laine
Aluekoordinaattori
Puh. 040 619 8074
senni.laine@poske.fi
Kansa-koulu 4.0 -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti
Tuomas Laitinen
Sähköisten palveluiden erityisasiantuntija
Puh. 0408446306
tuomas.laitinen@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Hanne Lindström
Suunnittelija
Puh. 040 647 1384
hanne.lindstrom@poske.fi
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Eeva Maijala
Hankesuunnittelija
Puh. 040 489 5731
eeva.maijala@poske.fi
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Tuula Mäntymäki
Terveydenhuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 358 01 06
tuula.mantymaki@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Riitta Nahkiaisoja
Projektipäällikkö
Puh. 040 823 9468
riitta.nahkiaisoja@poske.fi
Ikäystävällinen Lappi -hanke
Henkilökortti
Anu Niemi-Weckström
Kehittämiskoordinaattori
Puh. 040 6355464
anu.niemi-weckstrom@kalliopp.fi
Pohjoinen lastensuojelu 20-22 -hanke
Henkilökortti
Sirkka Nissi-Onnela
Erityisasiantuntija
Puh. 040 868 1615
sirkka.nissi-onnela@poske.fi
Ikäystävällinen Lappi -hanke
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Mikko Närhi
Sosiaalihuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 592 60 53
mikko.narhi@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Anna Olsen
Mielenterveystyön asiantuntija
Puh. 040 627 8350
anna.olsen@poske.fi
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Anni Partanen
Projektipäällikkö
Puh. 040 751 11 21
anni.partanen@poske.fi
Rakenteellinen sosiaalityö -hanke
Henkilökortti
Lassi Perämäki
Viestintäkoordinaattori
Puh. 040 7564 558
lassi.peramaki@poske.fi
VASA-hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Sanni Peteri
Suun terveydenhuollon erityisasiantuntija
Puh. 0406796960
sanni.peteri@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Mervi Pirkola
Terveyden edistämisen erityisasiantuntija
Puh. 0408358230
mervi.pirkola@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Tiina Puotiniemi
Projektipäällikkö
Puh. 0406207896
tiina.puotiniemi@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus Lapissa, Mielenterveys- ja päihdepalvelut
Henkilökortti
Niila Rahko
Asiantuntija, saamenkielen ja kulttuurin mukaiset palvelut
Puh. 0408290136
niila.rahko@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen ruotsi pohjoissaame englanti
Henkilökortti
Anniina Rahkola
Suunnittelija I terveydenhuollon kirjaaminen
Puh. 040 485 4065
anniina.rahkola@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti
Aino Riihimäki
Suunnittelija │ saamenkieliset ja kulttuurinmukaiset lasten, nuorten ja perheiden palvelut
Puh. 040 660 2064
aino.riihimaki@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen pohjoissaame
Henkilökortti
Henna Saarela
Erityisasiantuntija
Puh. 040 620 3753
henna.saarela@poske.fi
Ikäystävällinen Lappi -hanke
kieliosaaminen suomi
Henkilökortti
Maiju Saarreharju
Tiedottaja-koordinaattori
Puh. 040 721 6671
maiju.saarreharju@poske.fi
Vähähiiliset sähköiset sote-palvelut Lapissa -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Joanna Saijets
Plánejeaddji │ Suunnittelija
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi pohjoissaame englanti
Henkilökortti
Eija Savelius-Koski
Sosiaalihuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 184 00 07
eija.savelius-koski@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Raisa Similä
Erityisasiantuntija
Puh. 040 355 5367
raisa.simila@poske.fi
Ikäystävällinen Lappi -hanke, Rovaniemi
kieliosaaminen suomi pohjoissaame
Henkilökortti
Tiina Similä
Kehittämiskoordinaattori
Puh. 0408042712
tiina.simila@soite.fi
Pohjoinen lastensuojelu 20-22 -hanke | Keski-Pohjanmaan sosiaali- ja terveyspalvelukuntayhtymä Soite
Henkilökortti
Mari Tervo
Suunnittelija │ Omaolo
Puh. 040 181 1596
mari.tervo@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti
Leena Tikkala
Kehittämiskoordinaattori
Puh. 0406216520
leena.tikkala@ouka.fi
Oulun kaupunki / Pohjoinen lastensuojelu -hanke
Henkilökortti
Katri Turunen
Kehittämiskoordinaattori
Puh. 040 557 2363
katri.turunen@oulunkaari.com
Pohjoinen lastensuojelu 20-22 -hanke
Henkilökortti
Elina Valkonen
Terapiakoordinaattori
Puh. 040 489 3375
elina.valkonen@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Moona Veijola
Suunnittelija
Puh. 040 355 1543
moona.veijola@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen suomi ruotsi englanti
Henkilökortti
Katriina Virta
Sosiaalihuollon asiantuntija
Puh. 040 686 4054
katriina.virta@poske.fi
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
kieliosaaminen suomi
Henkilökortti
Pilvi Vuomajoki
Áššedovdi │Asiantuntija
Puh. 040 627 7518
pilvi.vuomajoki@poske.fi
VASA - Vahva sote Lapin hyvinvointialueelle -hanke
Henkilökortti
Ulla Ylläsjärvi
Asiantuntijalääkäri
Puh. 040 489 5080
ulla.yllasjarvi@kolari.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke (50%)
Henkilökortti
Aino Ylärakkola
Asiantuntija │Palvelumuotoilu
Puh. 0408453659
aino.ylarakkola@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen suomi englanti
Henkilökortti

Posken viralliset yhteystiedot

Lapin toimintayksikön yhteystiedot
Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtymä
Myllärintie 35, 96400 Rovaniemi

Käyntiosoite:
Rovakatu 3A, 96100 Rovaniemi

Puhelin: 040 353 14 08


Pohjois-Pohjanmaan toimintayksikön yhteystiedot
Oulun Ammattikorkeakoulu Oy
Sosiaali- ja terveysalan yksikkö
Kiviharjuntie 4, 90220 Oulu


Saamelaisyksikön yhteystiedot
Sámediggi/Saamelaiskäräjät
Sajos, 99870 Anár/Inari

Posken henkilökunnan henkilötietojen päivittäminen ja/tai lisääminen

Alla olevasta painikeesta avautuu webropol-kysely, josta pääset päivittämään tai ilmoittamaan tietosi