Yhteystiedot - ekollega

Yhteystiedot

Tästä löydät Posken henkilökunnan yhteystiedot ja virallisen postitusosoitteen.
Sivun lopusta löydät painikkeen Posken henkilökunnan henkilötietojen päivittämiseksi ja lisäämiseksi.

Perushenkilöstö

Kaisa Kostamo-Pääkkö
Kehitysjohtaja / työelämäprofessori
Puh. 040 570 28 44
kaisa.kostamo-paakko@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus / Lapin yliopisto / Kansa-koulu III
Henkilökortti
Lydia Heikkilä
ma. Plánejeaddji/ Suunnittelija
Puh. 040 592 55 31
lydia.heikkila@samediggi.fi
Davvi-Suoma sosiálasuorggi máhttinguovddáš / Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Jaana Jokinen
Projektipäällikkö Pohjoinen lastensuojelu -hanke 50% ja Sosiaalityön kehittämispäällikkö 50%
Puh. 040 688 83 17
jaana.jokinen@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Jorma Kurkinen
Tutkija
Puh. 050 542 35 38
jorma.kurkinen@ulapland.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Hannu Pietiläinen
Hallintojohtaja
Puh. 050 464 8919
hannu.pietilainen@oamk.fi
Oulun seudun ammattikorkeakoulu / Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Maarit Pirttijärvi
Erityisasiantuntija
Puh. 040 544 05 24
maarit.pirttijarvi@poske.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke / Digisosiaalipalvelut -hanke
Henkilökortti
Tiina Ylikangas
Talous- ja henkilöstösuunnittelija
Puh. 040 353 14 08
tiina.ylikangas@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti

Hankkeiden henkilökunta

Marika Ahola
Kehittäjätyöntekijä
Puh. 040 630 5768
marika.ahola@poske.fi
Rakenteellinen sosiaalityö -hanke
Henkilökortti
Sirpa Hakamaa
Projektipäällikkö
Puh. 040 626 46 32
sirpa.hakamaa@kolpene.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Salla Hautajärvi
Suunnittelija
Puh. 040 662 15 00
salla.hautajarvi@salla.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Maija Hiltula
Kehittäjä-sosiaalityöntekijä
Puh. 040 668 63 54
maija.hiltula@poske.fi
MoniSoTE -hanke
Henkilökortti
Piia Hirvonen
Projektipäällikkö
Puh. 0406554973
piia.hirvonen@lshp.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke (20 %)
Henkilökortti
Rea Karanta
Hankejohtaja
Puh. 040 646 39 06
rea.karanta@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Johanna Kontiosalo
Terveydenhuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 617 44 55
johanna.kontiosalo@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Tuomas Laajanen
Suunnittelija
Puh. 040 5897667
tuomas.laajanen@poske.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Riitta Lehtola-Kosonen
Saamekoordinaattori
Puh. 040 181 15 96
riitta.lehtola-kosonen@kolpene.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Maria Martin
Suunnittelija
Puh. 040 732 98 43
maria.martin@poske.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Tuula Mäntymäki
Terveydenhuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 358 01 06
tuula.mantymaki@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Mikko Närhi
Sosiaalihuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 592 60 53
mikko.narhi@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Eve Orhanli-Viinamäki
Yliopisto-opettaja, projektityöntekijä (50%)
Puh. 0406598037
eve.orhanli-viinamaki@ulapland.fi
Lapin yliopisto
Henkilökortti
Anni Partanen
Projektipäällikkö
Puh. 040 751 11 21
anni.partanen@poske.fi
Rakenteellinen sosiaalityö -hanke
Henkilökortti
Eeva Patokoski
Ikäihmisten palveluiden suunnittelija
Puh. 040 623 50 70
eeva.patokoski@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Heljä Rahikkala
Osallisuuskoordinaattori
Puh. 040 623 52 00
helja.rahikkala@kolpene.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Niila Rahko
Asiantuntija, saamenkielen ja kulttuurin mukaiset palvelut
Puh. 0408290136
niila.rahko@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
Henkilökortti
Anniina Rahkola
Suunnittelija
Puh. 040 485 4065
anniina.rahkola@kolpene.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Sanna Riipinen
Toimistosihteeri
Puh. 040 624 1551
sanna.riipinen@poske.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa, Tulevaisuuden sosiaali- ja terveyskeskus Lapissa & Lapin DigiNepsy-klinikka -hanke
Henkilökortti
Ilari Sainio
Projektipäällikkö
Puh. +358 40 835 8230
ilari.sainio@kolpene.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Mirva Salmela
hankejohtaja
Puh. 040 620 78 96
mirva.salmela@kolpene.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Hanna Saramaa
Suunnittelija
Puh. 040 838 20 16
hanna.saramaa@kolpene.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke & Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti
Eija Savelius-Koski
Sosiaalihuollon erityisasiantuntija, Kehittäjäsosiaalityöntekijä
Puh. 040 184 00 07
eija.savelius-koski@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus Lapissa –hanke, Recovery toimintaorientaatio mielenterveyspalveluissa -hanke
Henkilökortti
Mari Tervo
Projektityöntekijä
Puh. 0406176812
mari.tervo@kemijarvi.fi
Sote rakenneuudistus Lapissa -hanke 50%
Henkilökortti
Vappu Vierelä
Kehittäjäsosiaalityöntekijä
Puh. 0405964118
vappu.vierela@poske.fi
Pohjoinen lastensuojelu 20 -22 -hanke
Henkilökortti
Pia Yliräisänen-Seppänen
Erityisasiantuntija
Puh. 040 147 3371
pia.yliraisanen-seppanen@poske.fi
Sote-rakenneuudistus Lapissa -hanke
Henkilökortti

Posken viralliset yhteystiedot

Lapin toimintayksikön yhteystiedot
Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtymä
Myllärintie 35, 96400 Rovaniemi

Käyntiosoite:
Rovakatu 3A, 96100 Rovaniemi

Puhelin: 040 353 14 08


Pohjois-Pohjanmaan toimintayksikön yhteystiedot
Oulun Ammattikorkeakoulu Oy
Sosiaali- ja terveysalan yksikkö
Kiviharjuntie 4, 90220 Oulu


Saamelaisyksikön yhteystiedot
Sámediggi/Saamelaiskäräjät
Sajos, 99870 Anár/Inari

Posken henkilökunnan henkilötietojen päivittäminen ja/tai lisääminen

Alla olevasta painikeesta avautuu webropol-kysely, josta pääset päivittämään tai ilmoittamaan tietosi