Menetelmäosaajat

Maila Haltia
Kuntoutussuunnittelija, psykoterapeutti (et)
Puh. 0407071561
maila.haltia@kolpene.fi
Kolpeneen tuki- ja osaamiskeskus
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti
Maija Hiltula
Kehittäjä-sosiaalityöntekijä
Puh. 040 668 63 54
maija.hiltula@poske.fi
Pohjoinen lastensuojelu 20-22 -hanke
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Marja-Liisa Jokelainen
Terveydenhoitaja
Puh. 0405191843
marja-liisa.jokelainen@oulunkaari.com
Oulunkaaren kuntayhtymä
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Jaana Jokinen
Projektipäällikkö Pohjoinen lastensuojelu -hanke 50% ja Sosiaalityön kehittämispäällikkö 50%
Puh. 040 688 83 17
jaana.jokinen@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Mira Jussila
Perhe- ja paripsykoterapeutti
Puh. 0505554360
mira.jussila@gmail.com
Perhe- ja pariterapia Mira Jussila
Henkilökortti
Tuula Lampela
Perheneuvolan sosiaaliohjaaja
Puh. 0407777596
tuula.lampela@rovaniemi.fi
Rovaniemen kaupunki
Henkilökortti
Katariina Lapinsalo
Sosiaalityöntekijä
Puh. 0400533141
katariina.lapinsalo2@gmail.com
Rovaniemen kaupunki
Henkilökortti
Kristiina Lautamo
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Puh. 0400246735
kristiina.lautamo@kemijarvi.fi
Kemijärven kaupunki/Varhaiskasvatus
Henkilökortti
Jaana Leino
Perhe- ja paripsykoterapeutti, työnohjaaja, yrittäjä
Puh. 0409317212
jaana.leino@muutosmatkajl.fi
Muutosmatka - Jaana Leino
Henkilökortti
Anne Leppälä-Hast
Perhekeskussuunnittelija
Puh. 0504008686
anne.maria.leppala@gmail.com
Kemin kaupunki
Henkilökortti
Sirpa Limma
Kehittämiskoordinaattori Pohjoinen lastensuojelu -hanke 50% ja Sairaanhoitaja/tiimivastaava 50%
Puh. 0447036038
sirpa.limma@ouka.fi
Henkilökortti
Mikko Närhi
Sosiaalihuollon erityisasiantuntija
Puh. 040 592 60 53
mikko.narhi@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus -hanke
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Kaisi Peltoniemi
Erityisosaaja
Puh. 0400616691
kaisi.peltoniemi@gmail.com
Henkilökortti
Leena Tikkala
Kehittämiskoordinaattori
Puh. 0406216520
leena.tikkala@ouka.fi
Oulun kaupunki / Pohjoinen lastensuojelu -hanke
Henkilökortti
Kaisa Vuolukka
Erikoissosiaalityöntekijä (väittelevä), perheterapeutti, työnohjaaja
Puh. 040-7159676
vuolukkakaisa99@gmail.com
Yrittäjä Koulutus- ja terapiapalvelut Ainoa
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Tuija Vuorela
Koulukuraattori
Puh. 0400300484
tuija.vuorela@salla.fi
Sallan kunta
Henkilökortti