Menetelmäosaajat

Jaana Jokinen
Projektipäällikkö Pohjoinen lastensuojelu -hanke 50% ja Sosiaalityön kehittämispäällikkö 50%
Puh. 040 688 83 17
jaana.jokinen@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus
Henkilökortti
Kaisa Kostamo-Pääkkö
Kehitysjohtaja / työelämäprofessori
Puh. 040 570 28 44
kaisa.kostamo-paakko@poske.fi
Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus / Lapin yliopisto
kieliosaaminen ruotsi englanti
Henkilökortti
Tuomas Laajanen
Suunnittelija (80%)
Puh. 040 5897667
tuomas.laajanen@poske.fi
Tulevaisuuden sote-keskus Lapissa –hanke
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Sirpa Limma
Kehittämiskoordinaattori Pohjoinen lastensuojelu -hanke 50% ja Sairaanhoitaja/tiimivastaava 50%
Puh. 0447036038
sirpa.limma@ouka.fi
Henkilökortti
Tiina Salmela
Asumisen ohjaaja, ART ohjaaja
Puh. 0405041165
tiina.salmela@kolpene.fi
Kolpeneen palvelukeskuksen Ky
Henkilökortti
Laura Tiitinen
Yliopistonlehtori
Puh. 040 659 8003
laura.tiitinen@ulapland.fi
Lapin yliopisto
kieliosaaminen englanti
Henkilökortti
Tuija Vuorela
Koulukuraattori
Puh. 0400300484
tuija.vuorela@salla.fi
Sallan kunta
Henkilökortti